TAAHHÜTLERİMİZ

 

 

Re-Clo’da amacımız, tüm ürünlerimizin yaşam döngüleri boyunca sürdürülebilir olmalarını sağlamaktır. Bu amaçla çıktığımız yolda her gün daha sürdürülebilir, insana ve doğaya saygılı ürünler üretmeye devam ediyoruz.

 

 

2020 HEDEFLERİMİZ

 

Koleksiyon ürünlerimizin tamamı ekolojik olarak yetiştirilmiş pamuk ve geri dönüştürülmüş polyester gibi sürdürülebilir hammaddeler kullanılarak üretilir. Re-Clo ürünlerinin üretiminin yapıldığı tesislerin tamamı, Oeko-Tex 100 Standardı uyarınca çevrenin korunması ve ekolojiye uygunluk konusunda

denetlenmiş ve belgelendirmiş tesislerdir.

 

 

 100% SÜRDÜRÜLEBİLİR PAMUK

 

Ürünlerimizde kullanılan pamukların tamamı sürdürülebilir kaynaklardan, Organic Cotent Standart (OCS) ve Global Organic Textile Standart (GOTS) onaylı olarak yetiştirilmiş ekolojik veya geri dönüştürülmüş pamuklardır.

 

 

 100% GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ POLYESTER

 

Üretim tesislerimizde kullanılan polyester ürünlerin tamamı, Recycle Claim Standart (RCS) ve Global Recycle Standart (GRS) onaylı olarak geri dönüştürülmüştür.

 

 

TEHLİKELİ ATIKLARIN SIFIR DEŞARJI (ZDHC)

 

Üretim Tesislerimiz E-Cube B.V. programına dahil olup, %100 kimyasal şeffaflık ilkesini benimsemektedir. Tesislerimizde yıllık olarak Zero Discharge of Hazardous Chemicals (ZDHC) kapsamında atıksu testi gerçekleştirilmektedir.

 

 

100% EKOLOJİK PAKETLEME

 

Ürünlerimizde kullanılan paketleme ürünleri, geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılarak yeniden kullanımı mümkün kılan, doğayı tahrip etmeyen ambalajlardan oluşmaktadır. Kullanılan ambalaj kağıtları %100 geri dönüştürülmüş kağıtlardır. Ürün çantalarımız ise geri dönüştürülmüş kumaştan üretilen çantalardır.

 

 

100% SÜRDÜRÜLEBİLİR SELÜLOZ ELYAF KULLANIMI

 

Tüm selüloz elyaflarımız, sorumlu viskon ve modal elyaf üretimine yönelik yol haritasını destekleyen Değişen Piyasalar Vakfı’na uygun olarak sürdürülebilir bir şekilde üretilecektir.

 

 

2023 HEDEFLERİMİZ

 

 


 

100% SIFIR ATIK

Fabrikamızda ortaya çıkan atıkların tamamı geri dönüştürülebilir veya tekrar kullanılabilir olacaktır.

 

 

 80% YENİLENEBİLİR ENERJİ KULLANIMI

 

Tesislerimizde kullanılan enerjinin yenilenebilir kaynaklardan gelmesi için yatırımlarımıza devam etmekteyiz.

 

 Sürdürülebilir gelişimi garanti altına almak için üretimimizin her aşamasında doğa saygılı davranacağımızı ve ürünlerimizin bu çerçevede üretileceğini taahhüt ediyoruz.

 

 

Recycled Clothes (Re-Clo) Ailesi

 

www.re-clo.com.tr

 

www.tamtex.com.tr

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR